S4006LS3
Contact Now
S4006LS3
Part Number : S4006LS3
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : S4006LS3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S4006LS3 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount, Through Hole
Case/Package : TO-252-3
Current Rating : 3.8 A
RMS Current (Irms) : 6 A
Max Operating Temperature : 110 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs
Qty : 288 In Stock
Applications : Aerospace & defense Lighting Gaming
Packaging : Bulk
Hold Current : 8 mA
Number of Pins : 3
Voltage Rating (DC) : 400 V
Min Operating Temperature : -40 °C