MBRT30080
Contact Now
MBRT30080
Part Number : MBRT30080
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MBRT30080.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBRT30080 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Number of Pins : 3
Max Surge Current : 2.5 kA
Max Reverse Voltage (DC) : 80 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 1 µA
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 354 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Data center & enterprise computing TV
Case/Package : Module
Forward Current : 300 A
Peak Reverse Current : 1 A
Average Rectified Current : 300 A
Min Operating Temperature : -55 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 80 V