MBR500100CT
Contact Now
MBR500100CT
Part Number : MBR500100CT
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MBR500100CT.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBR500100CT More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Forward Current : 500 A
Peak Reverse Current : 1 A
Max Reverse Voltage (DC) : 100 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 1 µA
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 874 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Pro audio, video & signage Mobile phones
Case/Package : Module
Max Surge Current : 3.5 kA
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 500 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 100 V