B1161UCLTP
Contact Now
B1161UCLTP
Part Number : B1161UCLTP
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : B1161UCLTP.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : B1161UCLTP More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : SOIC
Current Rating : 5 A
Voltage Rating : 4 V
Number of Circuits : 1
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Circuit Protection - TVS - Mixed Technology
Qty : 28 In Stock
Applications : Enterprise machine Advanced driver assistance systems (ADAS)
Capacitance : 50 pF
Hold Current : 160 mA
Number of Pins : 6
Working Voltage : 4 V
Voltage Rating (DC) : 4 V
Min Operating Temperature : -40 °C